Čím začít

Pokud jste u nás noví, najdete zde základní kroky, jak jednoduše začít s profesionálním e-mail marketingem a účtem SmartEmailing. Pokud už základy znáte, pokračujte na kurz #1.

1. Připravte si šablonu

Mít pěknou a profesionální e-mail šablonu je vizitkou každé úspěšné firmy. Máte možnost vybrat si ze stovky předinstalovaných šablon, které máte na svém účtu pod záložkou Šablony. Můžete je upravit a editovat pro Vaše potřeby.

Doporučujeme Vám připravit si svou vlastní šablonu ve firemních barvách a grafice. Pokud potřebujete poradit, navrhnout nebo optimalizovat Vaši šablonu, neváhejte se na nás obrátit. Cena takové stylové a profesionální šablony se pohybuje mezi 2.000-4.000 Kč podle obtížnosti a šablona Vám pak může dobře sloužit několik let.

Rádi Vám pomůžeme s přípravou a optimalizací šablony pro různé poštovní prohlížeče. Kontaktujte nás.

2. Naimportujte kontakty

Založte si v účtu seznam kontaktů a pojmenujte si ho. Dalším krokem bude import kontaktů. Nejlépe je zpracovat je ve sloupcích v Excelu a poté soubor uložit jako formát CSV. Soubor s daty ve formátu CSV poté naimportujete do svého účtu. Kompletní postup jak importovat kontakty naleznete na této stránce.

Video návod najdete zde:  http://www.smartemailing.cz/video-jak-importovat-kontakty/

3. Připravte a odešlete první kampaň

Pokud máte založen účet, vloženy kontakty a připravenu šablonu, připravte si nyní e-mailovou kampaň k odeslání. Takový e-mail pro kampaň můžete jednoduše připravit včetně obrázků v našem editoru nebo můžete importovat připravený e-mail v HTML.

Nyní stačí jen vybrat připravené seznamy kontaktů, na které chcete kampaň odeslat. Naše servery se již postarají o to, aby byly Vaše zprávy opravdu doručeny. Pokud hledáte podrobnější návod, naleznete jej v této sekci.

4. Prohlédněte si statistiky

Pokud jste odeslali svou první kampaň, nezbývá než se podívat, jak byla úspěšná. Statistiky, kdo si přečetl váš e-mail, zda kliknul na odkazy v něm nebo zda byla zpráva doručena, resp. zda se někdo odhlásil, můžete sledovat v záložce Statistiky.